تبلیغات
فرص الخیر

فرص الخیر
فرصت های نیک را غنیمت شمارید که مانند گذشتن ابرها می گذرند(امام علی (ع))
قالب وبلاگ
نویسندگان

بسم رب الشهدا

خیلی کوچک بودم؛ می شود گفت "نوسواد"؛ خواندن این بیت ساده انگار که چیزی را درونم زیر و رو می کرد. حس می کردم با درک معنای این شعر به رازی دست یافته ام که عده ای از آن بی خبرند. خوب یادم هست که این شعر بر صفحه کتابی که عزیزی به من هدیه کرده بود، نوشته شده بود

ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است

ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است

چه ذوقی می کردم وقتی مقابل آینه می ایستادم و سعی می کردم که گره روسری ام را محکم کنم. به خودم در آینه لبخندی می زدم و باعث می شد که جای خالی دندان های پیشم مثل یک حفره خالی سیاه به نظر برسد. با همین شور و شوق بزرگ شدم و کم کم این شوق جای خودش را به شناخت داد.

حالا آموخته ام که اگر خدای تعالی برای زن به سبب ریحانه بودنش زیبایی قرار داده، حجاب را بر وی واجب کرده تا این زیبارویی و زیباخواهی را در حریم حجاب محفوظ دارد. آموخته ام که خدا زن را زیبابین و زیباخواه آفریده اما این زیبایی را تنها در حریم مهربان خانواده با معنا دانسته است. آموخته ام که حجاب بنا نیست زیبا باشد و یا مرا زیباتر کند. حجاب به من اجازه می دهد که با آرامش به عنوان یک انسان، و نه صرفا یک زن، در جامعه حاضر شوم. فهمیده ام که حجاب به آن ها که به رازهای زیبایی درونی آگاهند کمک می کند که دمی در کنار مهربانی خدا بیاسایند و ببیینند خدای جمیل  ِدوست دار ِ جمال چطور می تواند سیرت زیبا را در پوشیدگی و سیاهی بر خلقش بنمایاند. آموخته ام که وقتی مقابل آینه می ایستم و برای بیرون رفتن از خانه آماد می شوم، سادگی را در آینه مقابل تحسین کنم. آموخته ام که زینتی چون سادگی نیست. گاهی کار تا جایی پیش می رود که آن روسری صورتی زیبایی که با شوق و ذوق از اطراف حرم مولای رئوفم خریده ام، کنار بگذارم؛ چون حس می کنم که به قول معروف به صورتم می آید و وقتی اطراف چهره ام را با حتی حدود حلالش قاب می گیرد، برقی می تاباند بر صورتم که زیبایی می آفریند. این زیبایی صورت را نمی پسندم چون حس می کنم که خدا نمی پسندد. 

من آموخته ام که حجاب یعنی مهربانی. یعنی خوبی. یعنی دوست داشتن همه انسان ها. من فهمیده ام که حجاب یعنی دوستی، دوستی با هستی و دوستی با خودم. و این شد که من و حجاب، مثل دوستان دیرینه ای که خوب همدیگر را شناخته اند، د رکنار هم خوشبختیم. خوشبختی مانا و همیشگی. شاکرم برای وجودش و دعاگویم برای ماندنش. حتی اگر ثمره ای جز نگاه های متعجب عده ای نداشته باشد. حتی اگر کنایه و توصیه و راهنمایی دوست و آشنا را هم به همراه داشته باشد. حجاب برای من رازی است با حضرت عشق. وقتی در خیابان قدم میزنم و می دانم که اویی که از رگ گردن به من نزدیک تر است مراقب من است.

 من حجابم را دوست دارم و ای کاش که او هم مرا دوست داشته باشد. ای کاش که خدا هم مرا در این حجاب  و سادگی و زینت دوست داشته باشد. من با حجابم خود را  و انسان ها را تکریم میکنم. خدا کند که خدا هم کرامت انسانی غایی را نصیب من کند
برچسب ها: حجاب، زن، زن و حجاب، پوشش، حضور اجتماعی زنان، زینت زن، حضرت فاطمه(س)،  
[ شنبه 14 آبان 1390 ] [ 11:27 ب.ظ ] [ رهرو شهدا ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


در میان رسم های عالم رهروی شهدا را برگزیده ام به امید شهادت
===========
فرص الخیر یعنی این:
حضرت ماه:
نكته اوّل مغتنم شمردن این فضا، جوانى، فراغت و نورانیّتى است كه بحمداللَّه در شما وجود دارد، و این فرصتْ پایه همه چیز است.
نكته دوم را كه باز مربوط به همین ویژگیهاست و باید به شما عزیزان عرض كنم، اغتنام فرصت براى كسب علم و مجهّز شدن به سلاح فكرى است. استعدادها نباید در این حوزه هدر برود.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
بحرین
EmamHadi